Jak samemu zrobić ozdobne pudełka?

Istnieje mnóstwo okazji do obdarowywania innych prezentami. Zwyczajowo wręczamy sobie podarunki z okazji świąt, urodzin, imienin, i innych uroczystości rodzinnych. Czasami brak jest pomysłu na oryginalny upominek. Warto jednak zwrócić uwagę, że dla wielu osób najważniejsze jest to, czy dajemy prezent od serca. Nierzadko zupełny drobiazg potrafi sprawić ogromną przyjemność, jeżeli został specjalnie z myślą o kimś przygotowany.

Pudełka ozodbne - zrób to sam!

Jesteśmy zdania, że jeszcze większą radość wywołuje coś zrobionego samodzielnie, nawet jeśli to jest tylko opakowanie prezentu. Niektórzy przywiązują do takich rzeczy dużą wagę. Warto więc mieć na względzie nie tylko to co dajemy, ale i w jaki sposób zostało to przygotowane do wręczenia. Ładne opakowanie to również część prezentu, a staranność i estetyka świadczy o szacunku dla osoby obdarowanej. Wykonując coś samodzielnie, dodatkowo podkreśla się swoje zaangażowanie, a taki prezent wygląda na bardziej osobisty i serdeczny.


Jak samemu zrobić ozdobne pudełka


Jak wykonać pudełko na prezent?

Osoby uzdolnione artystycznie z pewnością nie będą miały z tym problemu. Jednak czy nie posiadając jakichś szczególnych umiejętności plastycznych, nie będziemy w stanie wykonać czegoś dla drugiej osoby? Oczywiście, że nie! Zrobienie pudełka nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy odrobina chęci, odpowiednie materiały i trochę czasu wolnego.

Najpierw należy mieć prezent właściwy, albo przynajmniej wiedzieć, jakie będzie miał wymiary. Bez tego nie można zabierać się za robienie opakowania, bowiem finalnie może okazać się ono za duże lub zbyt małe. Następnie należy określić kształt pudełka. Robienie opakowań najlepiej zaczęć od prostych brył. Najmniej skomplikowane są sześciany, nieco trudniejsze są inne prostopadłościany, lecz również należą do form najprostszych w wykonaniu. Teraz wszystko, czego potrzebujemy to arkusz brystolu w wybranym kolorze, nożyczki, klej, ołówek, linijka i ewentualnie wstążka do przyozdobienia już gotowego pudełeczka.

Pracę zaczynamy od sporządzenia szablonu. Zaznaczamy wszystkie ściany (nie trzeba wszystkich krawędzi rysować, wystarczy wymierzyć i oznaczyć ołówkiem odpowiednie miejsca zgięć) i w odpowiednich miejscach dodajemy zakładki do podklejenia. Dla pewności można poszukać szablonu na wzór. Następnie wycinamy z kartonu kształt i zaginamy krawędzie. Sklejamy zakładki, z wyjątkiem jednej ściany stanowiącej wierzch pudełka. Ona musi pozostać ruchoma, aby mogła się swobodnie zamykać i otwierać. Zostawiamy przygotowana bryłę do wyschnięcia, aby klej dobrze związał. Opakowanie musi być starannie i mocno sklejone, aby po włożeniu do niego prezentu, który przecież ma jakiś ciężar, nie było przykrej niespodzianki i pudełko nie rozkleiło się.


Czytaj także: Pudełko reklamowe dla wielbicieli Nespresso


Jak samemu zrobić ozdobne pudełka


Mając tak przygotowane opakowanie, sprawdzamy jeszcze, czy wszystkie krawędzie dobrze przylegają i wkładamy do niego prezent. Zamykamy i przyozdabiamy, na przykład wstążką. Można klasycznie przewiązać prezent i zwieńczyć go kokardą, a można również wymyślić inną formę dekoracji. Wszystko zależy od indywidualnych pomysłów i wyobraźni.

Zobacz nasze portfolio


Masz pomysł na własne opakowania?


Napisz do nas
pudełka reklamowe

Dobre opakowanie to tylko część sukcesu

Nie trzeba bardzo wiele, aby klient pokochał Twoją markę i w przyszłości wybrał ją ponownie. Sprawdź co musisz wiedzieć.

Zobacz wpis
pudełka reklamowe

Ładne i praktyczne sprzedaje się lepiej!

Atrakcyjność i praktyczność - te dwie cechy determinują decyzje zakupowe współczesnego klienta. Wykorzystaj to na swoją korzyść.

Zobacz wpis
pudełka reklamowe

Pudełka ekologiczne

Na całym świecie zapanowała moda na ekologię. Zaprojektuj pudełko zgodnie z nowymi trendami.

Zobacz wpis

Masz pytanie? Potrzebujesz porady? Chcesz wiedzieć więcej?


Wyślij zapytanie